نماد اعتماد الکترونیکی

  تشريح ابزارهاي سامانه پيام كوتاه همرانا

 


ابزارهاي ارسال

1- ارسال سريع:

 

 ابزار ارسال سريع براي فرستادن آني پيامك به يك يا چند مخاطب به كار مي رود. در اين ابزار كاربر مي تواند مخاطبين پيام خود را از ميان گروه هاي درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نمايد، شماره ها را از محيط ديگري كپي كند يا از طريق فايل (با فرمت اكسل يا فايل متني) بارگزاري نمايد.

 

2- ارسال فلش (Flash):

 

ابزار ارسال فلش تمامي ويژگي هاي ارسال سريع پيامك را داراست با اين تفاوت كه پيام هايي كه توسط اين ابزار ارسال مي شوند به محض رسيدن به گوشي مخاطب بصورت خودكار روي صفحه تلفن همراه وي باز مي شوند.

 

با توجه به اينكه هزينه ارسال هاي عادي و فلش يكسان است ارسال پيام كوتاه تبليغاتي و اطلاع رساني، مشروط به كوتاه بودن پيام، توجه دريافت كنندگان را بيشتر جلب خواهد كرد.

 

3- ارسال وپ (WAP) :

 

 

ابزار ارسال وپ، ارسال لينك دانلود يك فايل يا نشاني يك سايت از طريق پيام كوتاه را ميسر مي كند. با توجه به اينكه بسياري از كاربران شبكه تلفن همراه كشور هنوز از MMS  استفاده نمي كنند و امكان ارسال انبوه پيام هاي چند رسانه اي وجود ندارد، ارسال وپ راهكار مناسبي براي هدايت كاربران به يك نشاني اينترنتي و يا ارائه لينك دانلود فايل ها به مخاطبان است. 

 

4- ارسال زماندار:

 

ابزار ارسال زماندار، كارمند وقت شناس و دقيق كاربران سامانه است و وظيفه دارد پيام ها را در تاريخ و ساعت تعيين شده ارسال نمايد. با این قابلیت می توانید در زمان هایی که فرصت کافی نداشته یا دسترسی به اینترنت ندارید، پیام مدنظر خود را به صورت خودکار برای مخاطبان ارسال کنید.  

 

از اين ابزار براي ارسال پيامك در مناسبت ها هم مي شود استفاده كرد كه ابزاری کارآمد برای برقرای ارتباط مطلوبی و بلند مدت با مشتریان می باشد. بدین ترتیب می توانید با تعریف تاریخ های خاص مانند روز تولد، سالگرد ازدواج، جشن ها و مناسبت های ملی و مذهبی، سالگرد تاسیس شرکت و ... پیامک های مربوطه را به صورت خودکار برای مخاطبان خود ارسال کنید.

 

5- ارسال انبوه:

 

ابزار ارسال انبوه براي ارسال پيامك به شماره هايي از يك پيش شماره خاص مثلاً 912 يا 913132 استفاده مي شود. اين ابزار مي تواند شماره ها را به تعداد دلخواه كاربر و به صورت تصادفي يا ترتيبي توليد نموده و پيامك را به آن ها ارسال كند. هر چند ممكن است برخي شماره هاي توليد شده غيرفعال باشند اما پس از هر بار ارسال با بررسي گزارش ارسال ها مي توان ليست شماره هاي فعال را تفكيك كرده و براي ارسال هاي بعدي ذخيره نمود. اين روش بسيار مطمئن تر از خريد بانك شماره هاي موجود در بازار يا ارسال پيامك بدون دليوري (تحویل) است. 

 

6- ارسال سفارشي:

ابزار ارسال سفارشي هنگام ارسال هاي گروهي كاربرد دارد و اين امكان را فراهم مي كند كه متن پيام ارسالي به هر مخاطب، بر اساس اطلاعات ثبت شده وي اختصاصي شود و كلمات از پيش تعريف شده مانند نام و نام خانوادگي به طور خودكار در متن پيامك قرار گيرد. 

 

7- ارسال هوشمند:

ابزار ارسال هوشمند در ارسال هاي گروهي كه نياز به توليد متن خاص در پيامك ارسالي به هر كاربر وجود دارد، بكار مي رود. براي ارسال هوشمند كلمات و مقاديري كه بايد در متن پيامك ها درج شوند، در قالب يك فايل اكسل ذخيره شده و در سامانه بارگزاري مي شوند. پس از تعيين ساختار كلي متن پيامك، اطلاعات مندرج در فايل اكسل به طور هوشمند درون متن جايگذاري مي شوند و براي مخاطبان ارسال مي گردند

 

8- ارسال پيشرفته:

 

ابزار ارسال پيشرفته يكي از ابزارهاي اختصاصي همرانا است كه فقط و فقط در پنل هاي همرانا وجود دارند. از اين طريق شما مي توانيد كليه ابزارهاي ارسال پيامك را به صورت يكجا در كنار هم داشته باشيد! به عبارت ديگر چنانچه شما بخواهيد پيامكي ارسال كنيد كه به صورت فلش، وپ، سريع يا زماندار، سفارشي يا هوشمند ارسال شود، اين امكان در ابزار ارسال پيشرفته در اختيار شما قرار گرفته است.

 

 

بخش پيامك ها

1- پوشه بندي:

ابزار پوشه بندي امكان تفكيك و دسته بندي پيامك ها را فراهم مي كند. با استفاده از اين ابزار كاربران مي توانند پيامك هاي ارسالي و دريافتي را در قالب پوشه هاي مختلف ذخيره كنند. 

 

2- پيامك هاي دريافتي:

 

در اين قسمت كليه پيامك هاي دريافتي شما نشان داده مي شوند. در اين قسمت قابليت هاي مختلف از جمله جستجوي پيامك ها، تاريخ دريافت پيامك ها، حذف پيامك هاي انتخاب شده، گرفتن خروجي اكسل و غيره قرار داده شده است.

 

3- پيامك هاي ارسالي:

در اين قسمت كليه پيامك هاي ارسالي شما نشان داده مي شوند. در اين قسمت قابليت هاي مختلف از جمله جستجوي پيامك ها، تاريخ دريافت پيامك ها، حذف پيامك هاي انتخاب شده، گرفتن خروجي اكسل و غيره قرار داده شده است.

 

دفترچه تلفن


1- دفترچه تلفن:

دفترچه تلفن همرانا، امكان دسته بندي مخاطبان در قالب گروه هاي مختلف فراهم است. تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب مي تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.

همچنين براي ذخيره سازي گروهي اطلاعات مخاطبان، امكان وارد كردن اطلاعات آن ها از طريق فايل اكسل وجود دارد و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نيز در هر زمان قابل استخراج در قالب فايل اكسل و چاپ است. 

 

2- خبرنامه پيامكي:

 

خبرنامه پيامكي يكي از ابزارهاي منحصر به فرد همرانا است كه در كنار دفترچه تلفن قرار مي گيرد و از طريق دريافت كليدواژه ها، امكان عضويت خودكار افراد در سامانه را فراهم مي كند. افراد عضو شده بر اساس تنظيمات مورد نظر كاربر در گروه هاي دفترچه تلفن دسته بندي مي شوند و ارسال پيامك به آن ها بسيار آسان خواهد شد. همچنين با ارسال كليد واژه ديگري امكان لغو عضويت خودكار نيز وجود دارد. 

 

 

امكانات

1- پيامك از موبايل:

اين ابزار شرايطي را براي كاربر فراهم مي كند تا بدون نياز به رايانه و اينترنت و تنها از طريق تلفن همراه خود به سامانه فرمان بدهد تا متن مورد نظر كاربر به گروه هاي ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال شود. سامانه پس از انجام فرامين پيامكي كاربر، گزارش كار خود را از طريق پيام كوتاه ارائه مي نمايد. 

 

2- انتقال پيامك به موبايل:

ابزار انتقال به موبايل يك نسخه از پيامك هاي ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال كننده آن پيام به موبايل هاي تعريف شده ارسال مي نمايد. بدينوسيله كاربر بدون مراجعه به سامانه مي تواند از پيام هاي دريافت شده در سامانه اطلاع يابد. 

 

3- انتقال پيامك به ايميل:

كاربران مي توانند پيام هاي دريافتي را علاوه بر سامانه به صورت ايميل نيز دريافت كنند. براي اين كار كافي است در ابزار انتقال به ايميل آدرس يك ايميل معتبر را ثبت كنند. 

 

4- انتقال به وب سايت:

ابزار انتقال به سايت يك نسخه از پيامك هاي دريافتي در سامانه را به URL هاي تعريف شده ارسال مي كند. با اين روش كاربر مي تواند در هر لحظه پيامك هاي دريافتي را در وب سايت خود داشته باشد.

 

5- انتقال  وضعيت پيامك به وبسايت(دليوري):

 

ابزار انتقال وضعيت پيامك به وبسايت يا همان انتقالدليوري ،آخرين وضعيت پيام هاي ارسال شده را بهURL هاي تعريف شده توسط كاربر ارسال مي كند. با اين روش كاربر مي تواند گزارش ارسال پيامك هاي ارسال شده را در وب سايت خود داشته باشد. 

 

6- مسدود كردن شماره

اين ابزار منحصر بفرد، به شما اجازه مي دهد تا هر تعداد شماره موبايل را كه مي خواهيد مسدود كنيد و از آن ها پيامك دريافت نكنيد. به عبارت ديگر با فعال كردن اين ابزار، ديگر شما هيچ پيامكي از موبايل هاي تعريف شده در اين قسمت دريافت نمي كنيد، مگر اينكه مجدد آن ها را از حالت مسدود شده، خارج كنيد. اين ابزار كمك بسيار خوبي به بسياري از سازمان و كسب و كارها مي كند تا پيامك هاي نامربوط، نامناسب و حاوي كلمات و جملات نامناسب رااز برخي افراد دريافت نكنند. خصوصاً اين ابزار بسيار مناسب برنامه هاي راديويي و تلويزيوني و ساير مسابقات است.  

 

7- پاسخگوي اتوماتيك:

ابزار پاسخگوي اتوماتيك براي پاسخگويي خودكار به پيام هاي دريافت شده در سامانه است. يعني هر پيامكي كه به شما مي رسد، بلافاصله و بصورت خودكار يك پيامك پاسخ براي شخص ارسال كننده، ارسال مي شود .در واقع شما مي توانيد براي هر پيامكي كه دريافت مي كنيد، يك متن پيشفرض تعريف كنيد و به طور خودكار براي مخاطب بفرستيد.

 

امكانات ويژه

1- پاسخگوي هوشمند:

پاسخگوي هوشمند يكي ديگر از ابزارهاي اختصاصي همرانا است. اين ابزار مي تواند بر اساس كلمات و كدها پاسخ هاي متناسب را ارسال كند و نقطه قوت آن در امكان وارد كردن مقادير انبوه اطلاعات از طريق فايل اكسل و گزارش گيري وسيع است. يكي از كاربردهاي اين ابزار امكان ارائه سريال فعال سازي يكبار مصرف براي نرم افزارها و لوح هاي فشرده يا هر محصول ديگري است كه با سريال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنين پاسخگوي هوشمند  مي تواند به عنوان ابزاري براي اعلام قيمت محصولات يا مواردي به كار رود كه نياز به بروزرساني مداوم و سريع عناوين متعدد دارند.

 

 

2- تحليل گر پيامك:

تحليلگر پيامك يكي از ابزارهاي حرفه اي همرانا است كه قابليت آناليز محتواي پيامك هاي دريافتي را داراست. اين قابليت به كاربر اجازه مي دهد پيام هاي حاوي كلمات يا محتواي خاصي را از ساير پيام هاي دريافتي تفكيك نمايد و پيام هاي تفكيك شده را به طور خودكار به مقصد مورد نظر كاربر اعم از پوشه، ايميل، URL يا تلفن همراه منتقل كند و يا پاسخ مشخصي را براي فرستنده ارسال كند. 

 
3- نظرسنجي: 

امكان تعريف بي نهايت نظرسنجي همزمان بدون محدوديت در تعداد گزينه ها، قابليت تعريف زمان دقيق شروع و پايان فرآيند، جمع آوري آراء، امكان تعريف پاسخ مجزا به ازاي هر گزينه تعريف شده، نمايش نموداري نتايج، امكان قرعه كشي چندگانه ميان شركت كنندگان گوشه هايي از ويژگي هاي اين ابزار پيشرفته هستند. 

  

4- مسابقه:

ابزار برگزاري مسابقه پيامكي در همرانا ويژگي هاي بارز و ممتاز بسياري دارد. امكان تعريف بي نهايت مسابقه همزمان بدون محدوديت در تعداد گزينه ها، قابليت تعريف زمان دقيق شروع و پايان فرآيند پذيرش پاسخ ها، امكان تعريف پاسخ مجزا به ازاي هر گزينه تعريف شده، نمايش نموداري نتايج و امكان قرعه كشي ميان كساني كه پاسخ صحيح داده اند ويژگي هاي ممتاز كننده اين ابزار هستند. 

 

5- نرم افزار تحت ويندوز:

نرم افزار جانبي قابل نصب روي ويندوز براي ارسال پيام كوتاه بدون ورود به سامانه

 

   

امور مالي

در قسمت امور مالي، شما مي توانيد حساب خود را به صورت آنلاين و با استفاده از كارت هاي عضو شتاب شارژ كنيد و به هر اندازه كه بخواهيد اعتبار پيامكي دريافت نماييد.

همچنين تعرفه ارسال و دريافت و گزارش اعتبارات خود را در اين قسمت مي توانيد مشاهده كنيد.

 

مديريت

 در اين قسمت گروه هاي كاربري مختلف، تنظيم دسترسي هاي كاربران سامانه، ليست كاربران سامانه و تنظيمات مربوط به كلمه عبور قرار گرفته است. در اين بخش مي توانيد از ابزار كارمندان كه در واقع همان گروه هاي كاربري مختلف است استفاده نماييد. ابزار كارمندان در زير تشريح شده است.

 

كارمندان (گروه هاي كاربري):

 

ابزار كارمندان يك راه حل سازماني است و كاربرد آن در مجموعه هاي بزرگي است كه بخش هاي مختلف آن به سامانه پيام كوتاه مستقل نياز دارند. با استفاده از اين ابزار مي توان بي نهايت زيركاربر با پنل كاربري با امكانات و شماره مستقل ايجاد كرد و در اختيار بخش هاي مختلف مجموعه قرار داد تا بدون تحميل هزينه اضافي به سازمان خود از مزاياي سامانه پيام كوتاه بهره مند شوند. 

 

 

ساير قابليت هاي همرانا

1- بانک های اطلاعاتی منحصر بفرد:

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده و برتر همرانا برخورداری از بانک های اطلاعاتی و شماره موبایل های مختلف است. این بانک ها شامل شماره های اصناف گوناگون، مدیران، شرکت ها و کارخانجات، مناطق، شماره موبایل های فعال کشور، شماره های دائمی و اعتباری، شماره های موبایل بر اساس کدهای پستی و غیره می باشد.

 

توجه: همرانا این امکان را در اختیار مشتریان گرامی قرار می دهد تا بنا به درخواست آن ها بانک های اطلاعاتی مورد نیازشان را تهیه کرده و به پنل ارسال پیامک آن ها اضافه کند. این خدمتی منحصر بفرد از همرانا است که نیاز تک تک مشتریان  را در نظر می گیرد.

 

 

 


2- دريافت:

 ابزار دريافت، پيام هاي ارسال شده به شماره مجازي سامانه را نمايش مي دهد. دريافت پيامك، به شماره اختصاصي نياز دارد بنابراين شماره هايي كه بين كاربران مختلف به اشتراك گذاشته مي شوند فقط قابليت ارسال دارند و از دريافت پيام كوتاه محروم خواهند بود. به همين دليل در همرانا با درخواست مشتری، به همراه هر سرويس يك شماره  6 تا 14 رقمي به كاربران داده مي شود تا از مزاياي دريافت پيام كوتاه بهره مند گردند.

 

 

 

توجه: مشتریانی که صرفاً خواهان ارسال پیامک هستند و نیاز به دریافت پیامک ندارند، ملزم به خرید خط اختصاصی نیستند و خط ویژه همرانا با شماره رند به صورت رایگان در پنل آنها فعال می گردد.

 

 

 3- سفارشی کردن برنامه طبق نیاز مشتری:

با توجه به اینکه هر کسب و کاری ویژگی ها و شرایط کاری خود را دارد، همرانا این امکان را در اختیار مشتریان گرامی قرار داده است تا بتوانند متناسب با نیازهای کاری خود، نرم افزار مورد نظر را نیز تغییر دهند. بدین منظور تیمی از کارشناسان همرانا به منظور بررسی شرایط مشتری در محل وی حاضر شده، خواسته های مشتری را بررسی می کنند و نرم افزار را متناسب با نیازهای آنان طراحی می نمایند.  

 

 

4- شماره اختصاصی پيام كوتاه:

 

براي ارسال و دریافت پيام كوتاه از بستر اينترنت به شماره اي نياز است كه آن را "شماره اختصاصی" مي نامند. شماره اختصاصی به عنوان ارسال كننده پيام كوتاه در گوشي تلفن همراه مخاطب ديده مي شود و قابليت دريافت پيام را دارد اما تماس تلفني با آن امكانپذير نيست. زيرا اين شماره ها صرفا جهت ارسال و دريافت پيام كوتاه تعريف شده اند. شماره هاي اختصاصی در كشور ما با پيش شماره هاي 1000، 2000 و 3000 در اختيار كاربران قرار مي گيرند. شماره هاي اختصاصی ، معمولا از 8 رقم تا 14رقم واگذار مي شوند و ارزش گذاري آن ها بر اساس تعداد ارقام و ميزان رند و غير رند بودن شماره انجام مي شود. 

 

 

5- وب سرویس و http ارسال پیام کوتاه (API):

 

در همرانا وب سرويس ارسال و دريافت پيام كوتاه و ارسال پيامك از طريق درخواست هاي همزمان ارائه مي شوند به صورت پيش فرض براي تمامي كاربران سرويس ها اعم از اقتصادي و ويژه قابل بهره برداري هستند. مستندات استفاده از وب سرويس و http در پايگاه اطلاع رساني همرانا، از بخش درگاه پيام كوتاه قابل دانلود است.